Cegła izolacyjna JM 23
 • Cegła izolacyjna JM 23
 • Cegła izolacyjna JM 23

Cegła izolacyjna JM 23

20,85 zł
Brutto

Wymiar 230x114x64 mm
Waga 0,9 kg/szt.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa - bezpieczne płatności, RODO, klucz SSL

 

Zasady dostawy - koszty wysyłki

 

Zasady zwrotu - Patrz Regulamin

Izolacyjne cegły ogniotrwałe JM

Posiadamy pięć gatunków izolacyjnych cegieł ogniotrwałych o granicznych temperaturach wykorzystania od 1260 oC do 1760 oC. Każdy z gatunków wytwarzany jest zgodnie z określonymi wymogami termicznymi i fizycznymi.

Cegły ogniotrwałe JM wykonane są z glin ogniotrwałych o wysokiej czystości, ze stopniowo wzrastającym udziałem tlenku glinu dla produktów  przeznaczonych do wykorzystania w wyższych temperaturach, oraz starannie nasycane wypełniaczem organicznym, który wypala się podczas procesu produkcji dając jednolitą kontrolowaną strukturą porowatą. Dla uzyskania wymaganych tolerancji, wszystkie sześć ścian każdej cegły są obrabiane mechanicznie.
Posiadamy również szeroką gamę zapraw murarskich odpowiednich dla różnych gatunków cegieł.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:

Zalecane do wykorzystania jako pierwsza warstwa wyłożenia ogniotrwałego lub jako tylna izolacja za innymi wyłożeniami ogniotrwałymi w paleniskach, piecach do wypalania, kanałach ogniowych, rafinacyjnych komorach i piecach grzewczych, regeneratorach, wytwórniach i magistralach gazu, piecach wgłębnych, piecach wyżarzania odprężającego, komorach reaktorów i podobnych wysokotemperaturowych urządzeniach przemysłowych.

Izolacyjne cegły ogniotrwałe

TEMPERATURA KLASYFIKACYJNA od 1260 oC do 1760 oC

MAKSYMALNA STAŁA TEMPERATURA WYKORZYSTANIA
Maksymalna stała temperatura wykorzystania zależy od zastosowania.

Właściwości:

 • Niskie przewodnictwo termiczne
  Dobra izolacja termiczna, umożliwia wykorzystanie konstrukcji o cienkich ścianach.
 • Niska akumulacja ciepła
  Z uwagi na niewielką wagę i niską przewodność termiczną, cegły JM absorbują minimalną ilość ciepła, umożliwiając znaczne oszczędności energii w piecach pracujących cyklicznie.
 • Czystość
  Bardzo niska zawartość żelaza i alkalii nadaje wysoką ogniotrwałość, natomiast wysoka zawartość tlenku glinowego przyczynia się do stabilności w atmosferze redukcyjnej.
 • Wysoka wytrzymałość na ściskanie w wysokich temperaturach.

izloacyjne-cegly-jm

Oprócz cegieł w standardowym wymiarze, cegły JM są dostępne w specjalnych kształtach obrabianych wstępnie. Prefabrykaty bardzo dużych rozmiarów uzyskiwane są poprzez łączenie zaprawą murarską dwóch lub więcej płyt JM, a szczególnie duże rozmiary płyt umożliwiaj uzyskanie jak najmniejszej ilości łączonych części i spoin w produkcie końcowym.

Właściwości fizyczne cegły i skład chemiczny na naszej stronie: cegły ogniotrwałe izolacyjne JM

Cegła izolacyjna JM 23
776 Przedmioty

Zobacz także